Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Zamek Krzyżtopór

Tutaj warto się wybrać! Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zwiedzić imponujących ruin zamku w Ujeździe to nie ma na co czekać. Damyrade zachęca gorąco, bo to wspaniałe miejsce. Zamek Krzyżtopór położony jest na opatowskich wzgórzach, do Opatowa mamy około 15 kilometrów. Do zamku damyrade dotrzeć drogą numer 758, która łączy Klimontów z Iwaniskami. Na poszątek jednak trochę faktów i historii.

Damyrade zaprasza do zamku Krzyżtopór

Czytaj więcej: Zamek Krzyżtopór

Damyrade w Stańczykach

Pisaliśmy już w serwisie Damyrade o jeziorze Hańcza. Dalej pozostajemy w tych okolicach. Kierujemy się tym razem w pobliże wsi Stańczyki. Tutaj można odnaleźć imponujące mosty, które są pozostałością po nieistniejącej obecnie linii kolejowej pomiędzy Gołdapem a Żytkiejmami. Warto zwiedzić te obiekty architektoniczne, ponieważ są to najwyższe mosty w Polsce. Ich wysokość liczy sobie trzydzieści sześć i pół metra.

Damyrade w Stańczykach.

Czytaj więcej: Damyrade w Stańczykach

Rowerowo z Damyrade do Czerska

Zbliżają się długie wiosenne weekendy, dlatego warto pomyśleć i zaplanować coś fajnego. Dzisiaj proponuję rowerową wycieczkę do Czerska. To oczywiście propozycja dla mieszkańców Warszawy. Bo Czersk to miejscowość  położona około 25 kilometrów od Warszawy. Trzeba kierować się na południe w kierunku Góry Kalwarii. Damyrade poleca szczególnie trasę rowerową wzdłuż wiślanych wałów. Najfajniej zacząć swoją wycieczkę w okolicy mostu siekierkowskiego.

Czersk - ruiny zamku - Damyrade poleca to miejsce na wiosenną wyprawę rowerową.

Czytaj więcej: Rowerowo z Damyrade do Czerska

Szczecin na wiosnę

Szczecin, znasz to miasto? A czy znasz to miasto w wiosennej odsłonie? My daliśmy radę odkryć wiosenny Szczecin kilka lat temu. Ilekroć oglądamy zdjęcia z tamtego pobytu, chce się nam znowu wrócić do tamtych miejsc i poznać te, których jeszcze nie poznaliśmy. Mamy nadzieję, że damyradę!

Damyrade w wiosennym Szczecinie.

Niniejszym stawiamy pierwszy punkt na wirtualnej mapie Polski. Jest nim Szczecin. Miasto nazywane Paryżem północy. Warto zobaczyć zdjęcia miasta robione z lotu ptaka. Widok, dzięki pięknej kompozycji architektonicznej jest imponujący. Takie zdjęćia na pewno dacie radę odnialeźć w Internecie.